Logistyka

Możliwości jakie daje magazyn


 • Ekspresowa wysyłka zamówienia nawet w tym samym dniu – większość oferowanych przez nas produktów jest dostępna od ręki na magazynie, co skraca czas realizacji zamówienia do minimum. Zamówienia złożone do godz. 13:00 z formą płatności pobranie oraz formą dostawy kurierem DPD lub zamówienia złożone z formą płatności przedpłata opłacone za pomocą serwisu PayU do godz. 13:00 oraz formą dostawy kurierem DPD wysyłamy ekspresowo jeszcze tego samego dnia (dotyczy zamówień złożonych od poniedziałku do czwartku w dni robocze).
 • Większość oferowanego przez nas asortymentu posiadamy na magazynie i jest dostępna od ręki.
 • Bardzo bogaty, stale powiększany asortyment – ponad 80 producentów w ofercie.

maga_03

Centrum logistyczne


W 2013 roku wygraliśmy przetarg na kupno działki w Białostockim Parku Naukowo – Technologicznym sąsiadującym z białostocką podstrefą Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W następnych latach trwały prace przygotowawcze do inwestycji.

W październiku 2017 cała firma przeniosła się z podnajmowanego magazynu przy ulicy Handlowej 6f do nowo wybudowanego Centrum Logistycznego Kontri na ulicy Jacka Kuronia 3.

Budynek został przystosowany do dystrybucji towarów z różnych branż asortymentowych. Przyczynił się do zwiększenia dostępnej powierzchni oraz wydajności gospodarki magazynowej: przyjmowania, magazynowania i wydawania większej ilości towarów tak, aby dorównać wzrostowi przedsiębiorstwa.

Obecnie możemy pochwalić się budynkiem o powierzchni 3234,8 m2, z czego strefa biurowa to 714,8 m2, a powierzchnia magazynu to 2520 m2. Do magazynu zostały zakupione specjalnie dedykowane regały półkowe oraz plastikowe pojemniki do składowania towaru. Zapewniają one optymalne wykorzystanie powierzchni, jednocześnie ułatwiają kompletację składowanych produktów oraz ich bezpieczeństwo. Magazyn ma wysokość 5 m, przystosowany jest do kompletacji półkowej charakterystycznej dla branży e-commerce. Dodatkowo znajduje się tu strefa zawierająca regały paletowe, służąca do przechowywania rezerw produktowych.

Na magazynie posiadamy:

 • 600 regałów półkowych (12000 lokalizacji adresowych),
 • 4 rzędy regałów paletowych (128 lokalizacji paletowych),
 • 1000 m2 przestrzeni roboczej (stanowiska paragonujące, przyjmujące towar, przyjmujące zwroty),
 • 5 bram załadowczych,
 • 1 dok dedykowany do obsługi samochodów ciężarowych z zestawem.

 

 

 

Nowoczesny system klasy WMS


Budowa centrum logistycznego przyczyniła się do zidentyfikowania potrzeb w postaci nowego systemu do zarządzania pracą magazynu.

Na początku 2018 roku w pełni wdrożony został system klasy WMS. Logifact Essentia przyczynia się do koordynowania prac całego magazynu. Ten wyspecjalizowany system ma za zadanie usprawniać wszystkie procesy, które zachodzą podczas pracy na magazynie.

System wykorzystuje do identyfikacji produktów tzw. kody kreskowe. Wszystkie standardy przewidziane przez GS-1 EAN-8, EAN-13, code 128, Data BAR itd. Dzięki temu możemy:

 • Bezbłędnie lokalizować towary na magazynie,
 • Kontrolować przebieg obrotu magazynowego,
 • Kontrolować poprawność dostaw i wydań,
 • Wymiarować wszystkie lokalizacje w magazynie i identyfikować je po kodzie.

Osoba administrująca centrum logistycznym może monitorować wszystkie procesy oraz zarządzać precyzyjnie zadaniami personelu magazynowego. Ogromnym ułatwieniem jest automatyzacja powtarzalnych zadań. Dzięki temu nowoczesnemu systemowi wiemy co się dzieje z produktem od momentu wejścia na magazyn, poprzez kontrol dostawy, rozłożenie produktu w wybranej strefie magazynowej, kompletację produktu praz wydanie towaru z magazynu.

Magazynierzy wszystkie prace wykonują na urządzeniach mobilnych zwanych kolektorami. Są one wyposażone w aplikację WMS i służą jako codzienne narzędzie pracy. Po zalogowaniu pracownika widoczne są zadania, jakie należy wykonać. Mogą być one generowane z WMS automatycznie, bądź w sposób dyspozytorski. 

System sam w sobie zawiera wiele standardów wykorzystywanych w różnych branżach od FMCG, poprzez branżę przemysłową do branży odzieżowej, e-commerce. Dzięki temu jako narzędzie stanowi świetną bazę rozwojową. WMS w swoich założeniach może obsługiwać w pełni zautomatyzowane magazyny logistyczne.

 

Arrow Arrow